Özel Fiziki Güvenlik Hizmeti Nedir?

Özel güvenlik hizmetleri başlığı altında verilen hizmetlerden birisi de Fiziki Güvenlik Hizmetleridir. Fiziki güvenlik hizmetleri, elektronik gelişmelerle gelişen elektronik güvenlik hizmetleri ile fiziki güvenlik hizmetlerinin birleşmesiyle her alanda uzman güvenlik personelleri tarafından verilen güvenlik hizmeti olarak tanımlanabilmektedir. Fiziki güvenlik hizmetleri ciddi bir alt yapı gerektiren ve alanında uzman, eğitimli kişilerin çalıştırılması gereken bir güvenlik hizmet alanı olarak varlık göstermektedir.

İş yerlerinden fabrika ve tesisi güvenliğine, hastane güvenliğinden okul güvenliğine, havaalanı güvenliğinden AVM güvenliğine, stadyum güvenliğinden organizasyon güvenliğine ve daha pek çok alanda fiziki güvenlik hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Elektronik güvenlik sistemlerinin tamamlayıcı bir unsuru olarak tanımlanabilen fiziki güvenlik hizmetleri birebir özel güvenlik personeli tarafından verilmektedir.

Özel fiziki güvenlik hizmetleri kapsamında ilk olarak yapılması gereken ihtiyacın belirlenmesidir. Bunun için çoğu zaman çevre kontrolu, ortam kontrol edilir ve gerekli analizlerin yapılır. Yapılan durum tespit analizlerinden sonra özel eğitimle yetiştirilmiş, belirli yeterliliklere sahip özel güvenlik personelleri güvenlik hizmeti içerisinde aktif olarak dahil edilirler. Böylece güvenlik çemberi oluşturulmuş olur.

Doğankoç Group bünyesinde bulunan Doğankoç Güvenlik Hizmetleri ile fiziki güvenlik hizmetleri vermektedir. Alanında gerekli eğitimi almış ve istenilen yeterliliklere sahip, uzman güvenlik personelleri ile çalışmaktadır. Ayrıca Doğankoç Alarm İzleme merkezi ve Mobese merkezleri ile 7/24 verdiği fiziki güvenlik hizmetlerine katkı sağlamaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*