Alarm İzleme Merkezi Nedir ve Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Alarm izleme merkezi nedir?

Alarm izleme merkezi, ev, iş merkezlerine, AVM’lere yerleştirilen alarm sistemleri ve elektronik güvenlik sistemlerinden gelen sinyallerin ve görüntülerin 7/24 diğer bir deyişle 365 gün alanında uzman personeller tarafından izlendiği merkezlerdir. Güvenliği tehlikeye düşürecek bir sinyalin merkeze gelmesi veya merkez tarafından fark edilmesi durumunda alarm izleme merkezindeki birimler adrese en yakın ilgili kolluk kuvvetlerini sinyalin geldiği adrese yönlendirerek güvenliğin en kısa sürede sağlanmasına yardımcı olan güvenlik merkezleridir.

Alarm paneli, güvenlik sistemlerinin bel kemiğini oluşturmaktadır. Son derece önemli olan bu paneller, güvenlik sistemlerinin merkezi konumunda yer alarak bilgisayar gibi çalışır. Güvenliğinin sağlanması istenen alanın belirli yerlerine yerleştirilen çeşitli dedektörlerle alınan sinyaller alarm panellerine bağlanır ve sinyaller alarm izleme merkezi tarafından sürekli izlenir.

Alarm izleme merkezlerinin verdiği hizmetler nelerdir?

Ev, iş yeri, iş merkezi, AVM’ler vs. pek çok alana kurulabilen alarm sistemleri  bir alarm durumunda bağlı bulunduğu alarm izleme merkezini arayarak sinyal vermektedir. Alarm izleme merkezlerinde gelen sinyalleri izlemekle görevli personeller gelen alarmın türüne göre ilgili birimlere haber vererek en kısa sürede müdahale edilmesini sağlamaktadırlar.

Alarm izleme merkezlerinin en temel görevi gelecek sinyallerin en kısa sürede ve zamanda doğru bir şekilde ilgili kolluk kuvvetlerine bildirmesidir.

Doğankoç Alarm İzleme Merkezi 19.01.2011 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nden aldığı İzmir Valiliği onaylı  “Alarm Merkezi Kurma ve İşletme Belgesi” ve “Alarm Sistemi Kurma Belgesi” ile hizmet vermeye başlamıştır. Alanında uzman alarm izleme operatörleri ile 7/24 kesintisiz hizmet veren Doğankoç Alarm İzleme Merkezi güvenliği tehlikeye düşürebilecek her türlü sinyali ilgili kolluk kuvvetlerine iletmektedir.

Alarm İzleme merkezi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.dogankoc.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*